ساندویچ ساز

ساندویچ ساز

ساندویچ ساز

از زمانهای بسیار دور لذت در تنوع غذ ا با بشر همراه بوده. ساندویچ ها یکی از این غذاها هستند که به مرور زمان و تناسب موقعیت وارد زندگی ما شدند . 

ساندویج همانطور که از اسم آن پیداست توسط فردی بنام ساندویچ (sandwich) که امروزه او را با نام جان مونتاگو-(john montagu) دولتمرد انگلیسی می شناسند ابداع شد.

تفکر ساندویچ در یک قمار 24 ساعته به ذهن او رسید، طوریکه این غذا نیاز به ظروف و اتلاف وقت و نیروی انسانی (آشپز) نداشت و مهم ترین ویژگی که با یک دست قابل خوردن بود ایجاد شد. بعدها 3 نوامبر( روز تولد مونتاگو)  بعنوان روز ملی ساندویچ نامگذاری شد.

دستور سرو بعد از انگلیس به امریکا رسید با این تفاوت که در انگلیس با گوشت تهیه و در امریکا ژامبون ترجیح داده شد. شارلوت میسون (charlotte masin  ) از اولین نویسندگان کتاب اشپزی انگلیسی بود که دستورالعمل ساندویج ها را ارائه داده است.

جالب است بدانید آمریکایی ها روزانه بیش از 300 میلیون ساندویچ می خورند و این در حالی است که در یک دوره در آمریکا ساندویچ بعنوان یک نماد از گذشته استعماری به حساب می آمد که اکثرا می خواستند فراموشش کنند.

بهرحال از گذشته تا به امروز روند مصرف این نوع غذا با روشهای گوناگون بسیار متغیر بوده تا جائیکه دستگاهی برای ساخت این ساندویچ ها بخصوص ساندویچ های گرم روانه بازار شده و جای خود را در تمامی آشپزخانه ها به خوبی باز کرده طوریکه میتوان از ساندویچ ها و اسنک ها از محبوب ترین غذاها نام برد که با تهیه یک دستگاه ساندویچ ساز به راحتی فراهم می شنوند. ساندویچ سازها یکی از وسایل جدیدی هستنند که به محض ورود به بازار لوازم خانگی در مدت کوتاهی توانست طرفداران زیادی را جذب کند اما در خرید این دستگاه باید نکاتی را در نظر بگیریم.

معمولا ساندویچ سازهای پرطرفدار آنهایی هستند که 2 قطعه نان تست در آن جای می گیرد و در نهایت 4 اسلایس کوچک مثلثی تحویل میدهد اما ازآنجائیکه بسیار لذیذ هستند ترجیح داده میشود تا از مدلهای 4 و 8 تیکه استفاده شود.

یکی دیگر از نکات، عمق ظرف ساندویچ ساز است واصلی ترین مورد دستگاهایی اند که لولای متحرک دارند و میتوانند مناسب با قطر ساندویچ تنظیم شوند و بخصوص شستشوی راحت تری دارند و قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند در ضمن اگر ساندویچ سازها را به منظور صرفه جویی در وقت تهیه می کنید نوعی را انتخاب کنید که دارای المنتی با توانایی داغ شدن سریع داشته باشند.

در ساندویچ سازهای پیشرفته تر قابلیت صفحات گریل نیز قرار داده شده اند که علاوه بر درست کردن ساندویچ می تواند گوشت را نیز گریل کنند. مدل ساندویچ ساز کاملا به سلیقه شخصی شما بستگی دارد اما سعی کنید دستگاهی را انتخاب کنید که میران مصرفغ انرژی کمتری داشته باشد و دسته ها عایق حرارتی داشته باشند تا در فرآیند تهیه از بابت سوختگی دستتان خیالتان آسوده باشد.

نظرات بازدیدکنندگان