فلاسک

فلاسک

فلاسک

اولین فلاسک را (سر جیمز دوار) فیزیکدان و شیمیدان اسکاتلندی در سال 1892 ساخت ولی به تولید انبوه نرسید بعد از او اینهولد بورگر (Reinhold burger) مهندس صنایع شیشه سازی این وسیله را کامل کرد و به تولید انبوه رساند.

او لز طریق اینکه یک جدار نقره ای به سطح شیشه می تواند گرمای موجود در مایعات را به خود منعکس کند، این وسیله را ابداع کرد یعنی استفاده از عکس قانون ترمودینامیک.سپس برای جلوگیری از شکسته شدن محفظه ای برای آن ساخت که در ابتدا این ظروف برای سربازان کاربرد بیشتری داشت و به مرور زمان در میان عوام گسترش یافت.

یکی از دغدغه های افرادی که در طول روز چای، قهوه،آب و آبمیوه می نوشند و دوست دارند که نوشیدنی در مدت طولانی گرم یا سرد بماند داشتن فلاسک با کیفیت است.

فلاسک ها از نظر ظرفیت، ابعاد و وزن با یکدیگر متفاوت اند اما مهمترین ویژگی ضخیم بودن و مقاومت بالا در برابر ضربه و شوک های گرمایشی و سرمایشی است.پس به دنبال فلاسکی با درپوش مناسب و محکم باشید. البته ممکن است فلاسک های شیشه ای عمملکرد بهتری از نظر بهداشتی داشته باشند اما بسیار شکننده اند در نتیجه فلاسک های استیل میتواند جایگزین مقرون به مصرفه و مناسبی باشند.

در فلاسک های فلزی از استیل ضد زنگ استفاده میشود که ظاهری زیبا و درخشان به فلاسک میدهد و مقاومت بیشتری در برابر شوک حرارتی دارد. در زمان خرید فلاسک دقت کنید درون آن بوی خاصی ندهد. مدلهایی که از مواد بی کیفیت ساخته شوند بوی ناخوشایندی دارند اگر در مورد کدر شدن داخل فلاسک های استیل نگرانید میتوانید با سرکه و آب داغ به راحتی آن را تمیز کنید در نتیجه در خرید فلاسک استیل فقط کافی است محصولی با کیفیت را انتخاب کنید تا هم مقرن به صرفه باشد برای استفاده طولانی مدت و هم سلامت شما را در زمان نوشیدن مایعات تضمین کند .

https://www.aparat.com/v/c9ATz

نظرات بازدیدکنندگان